Chóralne Zaduszki u św. Tomasza to wyjątkowe, muzyczne spotkanie, które odbyło się 29 października już po raz ósmy w nowomiejskiej Bazylice.

W tegorocznym koncercie wystąpiły: Chór „Belcanto” z Rypina, który od 31 lat prowadzi pan Stefan Dąbrowski, Chór „Canto grazioso” z Brodnicy, którego dyrygentką od 2016 roku jest pani Iwona Mrozińska, Nowomiejski chór „Cantamus” działający od 10 lat przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, niezwykły występ miał najmłodszy, nowomiejski chór „Dolce coro” ze Szkoły Muzycznej I stopnia, pod kierunkiem pani Iwony Mrozińskiej, który wykonał 2 pieśni. Występy chórów przeplatane były tekstem, który skłaniał do refleksji nad swoim życiem oraz nad przemijaniem. Montaż słowny prowadziły panie: Zofia Kasprowicz, Anetta Gosik-Suchocka, Alina Bączek, Dorota Zawadzka i Sylwia Cieszyńska.

W koncercie, którego organizatorami byli: Miejskie Centrum Kultury i Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Parafia Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim udział wzięli: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, radni miejscy, kapłani, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Na zakończenie tego niezwykłego koncertu z podziękowaniami dla dyrygentów i organizatorów wystąpił Burmistrz Miasta pan Józef Blank oraz Kustosz Sanktuarium Ksiądz Proboszcz Zbigniew Markowski.

Call Now Button