(56) 649 88 50 mck@mck1.nazwa.pl

Przetwórnia

Grupa „Przetwórnia” zawiązała się w 2017 r. przy okazji pracy nad projektem „Przetwórnia – Mała Akademia Swobodnego Wyrażania”. Środki na realizację otrzymaliśmy z programu „Równać Szanse” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Oś naszych działań dotyczyła wtedy głównie sztuki aktualnej i sylwetki współczesnego artysty. Zajmowaliśmy się designem, sztuką zaangażowaną społecznie, poznaliśmy różnorodne nurty, ruchy, gatunki artystyczne i środki wyrazu takie jak choćby performance czy instalacja. Odwiedziliśmy Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, a na podsumowanie naszych „twórczych studiów” zorganizowaliśmy finałowy blok wydarzeń, w którym znalazły się między innymi: warsztaty dla nowomieszczan, projekcja dokumentacji filmowej, koncert naszych „przetwórniowych” muzyków oraz wystawa naszych prac na rynku nowomiejskim.

W 2019 otrzymaliśmy kolejną dotację z programu Równać Szansę na realizację Festiwalu Kultury Japońskiej „NATSU”. Pod naszą inicjatywą podpisała się również Ambasada Japonii w Polsce od której otrzymaliśmy patronat honorowy. Był to bardzo intensywny czas, ale udało się!

Aktualnie realizujemy już 3 projekt „Przetwórnia – to jest dramat!”. Łatwo zgadnąć, że tym razem nasza przygoda ściśle związana jest z teatrem. Z czasem ujawnimy więcej szczegółów.

Naszym koordynatorem jest Natalia Reszka.

 

Call Now Button