(56) 649 88 50 mck@mcknml.pl
Drugi tydzień naszych wakacyjnych zajęć rozpoczęliśmy od wspólnej wycieczki do Centrum Zabaw ,,Galaktyka” w Grudziądzu 🤸. W parku rozrywki dzieci mogły korzystać z przygotowanych atrakcji, a także wziąć udział w zajęciach naukowych, podczas których wykonywały różne eksperymenty 🔬. Nieodłącznym elementem wyjazdu był posiłek w McDonald’s, na który dzieci niecierpliwie czekały 🍟.
W kolejnym dniu uczestnicy w asyście koordynatorek mieli okazję własnoręcznie tworzyć ziołowe mydełka 🧼. Podczas drugiej części zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wykonały kolorowe bransoletki z makaronu 🍜.
Następnego dnia wakacyjnych zajęć z MCK podopieczni wraz z opiekunkami udali się na spotkanie ze strażakami w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejscu dowiedzieli się jak wygląda akcja ratowania osób poszkodowanych oraz zapoznali się z czynnościami podczas gaszenia pożaru 🔥🧯. Panowie strażacy zaprezentowali również wyposażenie wozu strażackiego oraz przedstawili krótki edukacyjny filmik dotyczący poprawnych zachowań w sytuacjach zagrażających życiu 🚒.
W kolejnym dniu dzieci wzięły udział w warsztatach muzycznych z wykorzystaniem okaryn wykonanych w pracowni ceramicznej oraz instrumentów perkusyjnych jak również dostępnych przedmiotów ogólnoużytkowych 🎶. Na drugiej części zajęć uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością podczas tworzenia abstrakcyjnych obrazów z tapet 🎨.
Ostatniego dnia wakacji z MCK została zorganizowana impreza pożegnalna. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych oraz tanecznych. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek oraz dyplom ukończenia zajęć 🎁.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w zajęciach i zapraszamy na nadchodzące wydarzenia organizowane przez MCK.

Call Now Button
Skip to content