W dniach 2-3 IV 2019r. Miejskie Centrum Kultury zorganizowało eliminacje powiatowe XXXVII konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją” dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Komisja w składzie:
– Daniela Kowalska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście
Lubawskim,
– Irena Grabowska – polonistka,
– Andrzej Korecki – historyk, były naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Promocji
Starostwa Powiatowego, na eliminacje rejonowe do Lubawy nominowała 22 uczestników w trzech kategoriach.

Kategoria szkół podstawowych klasy I – III:
– Domżalska Antonina – Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
w Tylicach
– Ławicka Matylda – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym
Mieście Lubawskim
– Rysiewska Kinga – Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie
– Stempka Julian – Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach
– Wyrostek Ksawery – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
w Tereszewie
– Zielińska Małgorzata – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym
Mieście Lubawskim

Kategoria szkół podstawowych klasy IV – VI:
– Dąbrowski Nikodem – Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka
w Tylicach
– Józefowicz Amelia – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście
Lubawskim
– Kamińska Jagoda – Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku
– Knorps Wiktoria – Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku
– Kotewicz Nadia – Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach
– Musiał Monika – Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku
– Seroczyńska Pola – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym
Mieście Lubawskim
– Słupski Nikodem – Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku
– Stępień Paweł – Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
w Tereszewie
– Szmeichel Patrycja – Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

Kategoria szkół podstawowych klasy VII – VIII i gimnazjum:
– Bartkowska Laura – Szkoła Podstawowa w Boleszynie
– Meler Anna – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście
Lubawskim
– Ostrowska Martyna – Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach
– Smyka Martyna – Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wróblewskiego
w Gwiździnach
– Stumska Klaudia – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim
– Ząbkiewicz Joanna – Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

Call Now Button