(56) 649 88 50 mck@mcknml.pl

Dnia 17. lutego, już po raz ósmy, odbył się walentynkowy koncert pt.: “Zakochane melodie”, w trakcie którego artyści oraz zaprzyjaźnieni muzycy i goście z Grudziądza, Brodnicy, Kurzętnika, Chór Cantamus, chór nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim oraz utalentowani nowomieszczanie, m.in.: Wiktoria Deredas, Oliwia Olęcka, Dominik Światkowski, zaprezentowali utwory o miłości. Organizatorami imprezy byli: Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim oraz Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej.

W widowisku uczestniczyli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Starosta Andrzej Ochlak z małżonką, Dyrektor ZSPiM Zbigniew Domżalski, dyrektor patronackiego zakładu Szynaka Meble Stanisław Robaczewski z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wraz z małżonką, radni miejscy, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i okolic.

Zróżnicowany wachlarz gatunków muzycznych, bogate instrumentarium oraz wysoki poziom wykonawczy, sprawiły, że publiczność mogła obcować z kulturą wysoką.

„Zakochane Melodie” zbiegły się w tym roku z Jubileuszem dziesięciu lat utworzenia nowomiejskiego Chóru Cantamus. Z tej okazji gratulacjom, życzeniom i podziękowaniom członkom chóru i jego dyrygentowi (Pani Iwonie Mrozińskiej) nie było końca. Pani Iwona w telegraficznym skrócie przedstawiła historię powstania i funkcjonowania chóru, a także podziękowała wszystkim jego członkom oraz przyjaciołom, tudzież osobom wspierającym działalność Chóru. Burmistrz Józef Blank składając gratulacje podkreślał ogromną rolę Chóru Cantamus w krzewieniu kultury i w promocji Nowego Miasta Lubawskiego oraz uświetnianiu występami wielu wydarzeń na terenie naszego miasta. Gospodarz miasta wręczył wyróżnionym chórzystom odznaczenia przyznane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Olsztynie, a wszystkim członkom chóru upominki i róże.

Niespodzianką był pełen humoru występ członków Chóru Cantamus, którego puentą zachęcali do wstępowania w ich szeregi. Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem publiczności wraz z wykonawcami.

Koncert „Zakochane Melodie” licznie przybyłej publiczności zostanie na długo w pamięci jako bardzo udany.

Opublikowany przez Miejskie Centrum Kultury Niedziela, 17 lutego 2019

Opublikowany przez Miejskie Centrum Kultury Niedziela, 17 lutego 2019

Opublikowany przez Cantamus Nowe Miasto Lubawskie Niedziela, 17 lutego 2019

Zakochane Melodie
Call Now Button
Skip to content