W piątek 4 stycznia odbył się w Gminie Iława VII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w Gminie Iławie od wielu lat.

4 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek. Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w Gminie Iławie od wielu lat.

Przegląd rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos i zaprosiła wszystkich zebranych do zaśpiewania dwóch kolęd: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do śpiewania popularnych kolęd, ale także mniej znanych kolęd i pastorałek GOK w Lasecznie zaprosił dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu powiatu iławskiego i okolic.

W tym roku najwięcej pięknych kolęd usłyszano w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z Laseczna, Iławy, Łąkorza, Nowego Miasta Lubawskiego, Gałdowa, Rudzienic i Ząbrowa.
Przegląd odbył się w pięknej scenografii bożonarodzeniowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek związany z klimatem świąt. Była też nagroda-niespodzianka pn. „Gwiazdka z nieba”, zawierająca piękne wydanie kolęd na CD i pluszową maskotkę misia.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w ciepłej i świątecznej atmosferze.

Festiwal Laseczno