(56) 649 88 50 mck@mcknml.pl

„Od lutego przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście działała „Przetwórnia – Akademia Swobodnego Wyrażania”. Grupa młodzieży pod przewodnictwem instruktorów uczyła się działań artystycznych i organizacji. Podsumowaniem była wystawa przed kinem Harmonia.
Grupa młodzieży przygotowała wystawę pt. „Słoiki czyli przetwory przetwórni” złożoną z wykonanych w trakcie ostatniego półrocza dzieł. Na nowomiejskim rynku można było zobaczyć malarstwo, linoryt, fotografię, a nawet rzeźby z krzeseł. Na każdego czekał słoiczek z przetworem zrobionym przez młodych uczestników. Po otwarciu wystawy młodzi twórcy zaprosili na salę kinową, gdzie pokazali krótki dokument o swojej pracy oraz zdobytych doświadczeniach i umiejętnościach. Odbył się również minikoncert, który przygotowały Oliwia Karbowska i Patrycja Lenckowska.
Wystawę poprzedziły otwarte warsztaty z przygotowywania lampionów z weków, w którym wzięło udział wielu mieszkańców. Jak deklaruje młodzież i instruktorzy, pomimo oficjalnego zakończenia projektu, działania artystyczne będą kontynuowane dalej.”

 

Call Now Button
Skip to content