(56) 649 88 50 mck@mck1.nazwa.pl

W piątkowe popołudnie 7 lipca 2017r. rozpoczęły się Dni Nowego Miasta Lubawskiego. Przemarsz z nowomiejskiego rynku na stadion MOSiR poprowadziła Orkiestra Dęta z Miejskiego Centrum Kultury. Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Józefa Blanka burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego odbył się koncert Międzynarodowej Orkiestry Dętej. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa taneczna „W Punkt” z MCK. Następnie wystąpił nowomiejski zespół Reggaeside i poznański zespół Omni mOdo. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz tańca z ogniem grupy „Kiwido” działającej przy Miejskim Centrum Kultury.

8 lipca 2017r. wielu nowomieszczan i gości czekało z niecierpliwością na sobotnią imprezę — Szynaka Day. W tym dniu nie zabrakło gwiazd muzyki z najwyższej półki. Szacuje się, że przez nowomiejski stadion przewinęło się około 11 tysięcy osób. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Alina i Jan Szynaka właściciele spółki Szynaka Meble i Józef Blank, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego. Były gratulacje, życzenia, prezenty i odznaczenia dla właścicieli firmy Szynaka Meble. Uhonorowano również pracowników i przyjaciół firmy. Po części oficjalnej rozpoczęły się koncerty. Pierwsza na scenę weszła Cleo, po niej zaśpiewał Krzysztof Krawczyk i zespół Weekend. Gwiazdą wieczoru był zaś zespół Golec uOrkiestra, który gościł w Nowym Mieście Lubaskim po raz trzeci. O godzinie 22:30 niebo rozświetliły fajerwerki, po czym rozpoczęła się zabawa z DJ’em Młodym.

Na zakończenie Dni Nowego Miasta Lubawskiego o godzinie 17 w Ogrodzie Róż zagrał zespół DOXXX grający muzykę disco-dance, laureat drugiego miejsca w finale programu Disco Star 2016.

Call Now Button