Menu

A+ A A-

ŚWIĘTA MAJOWE Wyróżniony

We wtorek 2 maja 2017 roku o godz. 13.00 na nowomiejskim Rynku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W programie uroczystości znalazł się m.in. happening przygotowany przez Młodzieżową Radę Miasta w Nowym Mieście Lubawskim, podczas którego zostały wręczone mieszkańcom flagi państwowe, balony i ulotki informacyjne o naszych barwach narodowych.

W środę 3 maja 2017 roku przypadła 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 18.00 w nowomiejskim kościele pw. Św. Tomasza Apostoła Została odprawiona uroczysta Msza Święta za Ojczyznę.

8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Z tej okazji o godz. 12:00 odbyła się również msza święta w bazylice, po której odbył się przemarsz oraz złożenie kwiatów w miejscach pamięci pomordowanych śmiercią męczeńską. Następnie w Kinie Harmonia uczestnicy spotkania wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej z Miejskiego Centrum Kultury pod batutą Kapelmistrza Jarosława Titza. Zaprezentowali sie tekże młodzi wokaliści z Mini Studia Piosenki działajacego w Miejskim Centrum Kultury.

Powrót na górę