Menu

A+ A A-

38 Mikołajkowy Turniej Szachowy Wyróżniony

 

dokumentacja fotograficzna: Stanisław R. Ulatowski

W sobotę 3 grudnia 2016r. na sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się 38 Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjów. Wystartowało 99 zawodników z Grudziądza, Kowalewa, Żuromina, Brodnicy, Wielkiego Leźna, Uzdowa, Działdowa, Ostródy, Kwidzyna, Tuszewa, Brzozia Lub. i Nowego Miasta Lub.

Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe i wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa dziewcząt urodzonych w 2010 i młodszych

  1. Juna Tausend – Brzozie Lub.

Grupa dziewcząt urodzonych w latach 2007-2009

  1. Grembocka Zuzanna – Ostróda

  2. Zapałowska Wiktoria – Ostróda

  3. Dziodko Wiktoria – Nowe Miasto Lub.

Grupa dziewcząt urodzonych w latach 2004-2006

  1. Maślewska Anna – Ostróda

  2. Retz Agnieszka – Kowalewo

  3. Ciemnoczołowska Karolina – Grudziądz

Grupa dziewcząt urodzonych w latach 2001-2003

  1. Otręba Elżbieta – Wielkie Leźno

  2. Muszyńska Małgorzata – Brodnica

Grupa chłopców urodzonych w 2010 i młodszych

  1. Grzywacz Krzysztof – Brodnica

  2. Łęgowski Hubert – Brodnica

  3. Majewski Jan – Uzdowo

Grupa chłopców urodzonych w latach 2007-2009

  1. Maron Grzegorz – Kwidzyn

  2. Kraśniewski Maciej – Uzdowo

  3. Zielonka Adam – Ostróda

Grupa chłopców urodzonych w latach 2004-2006

  1. Jeda Maciej – Nowe Miasto Lub.

  2. Retz Adrian – Kowalewo

  3. Kraśniewski Szymon – Uzdowo

Grupa chłopców urodzonych w latach 2001-2003

  1. Komorowski Radosław - Żuromin

  2. Retz Patryk – Kowalewo

  3. Dziodko Mateusz – Nowe Miasto Lub.

 

Turniej był rozgrywany w ramach akcji Szachiści Grają dla Polonii 2017. Finał tej akcji obędzie się wiosną 2017 roku w Parlamencie RP. Z tego turnieju zakwalifikowali się zwycięzcy grup w szkole podstawowej oraz najlepsi zawodnicy z powiatu nowomiejskiego z tych grup i są to : Maślewska Anna, Dziodko Wiktoria, Jeda Maciej i Urbański Arkadiusz.

 

Galeria

{gallery}681{/gallery}
Powrót na górę